Dlaczego LinkedIn to dobre miejsce na poszerzanie sieci biznesowej?

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Dlaczego LinkedIn to dobre miejsce na poszerzanie sieci biznesowej?

LinkedIn jest międzynarodową platformą, zrzeszającą biznesmenów oraz pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym. Właśnie dlatego LinkedIn to idealne miejsce na pozyskiwanie klientów, zwłaszcza, gdy Twoje działania opierają się na segmencie B2B.

Blisko 600 milionów użytkowników, z czego prawie 4 miliony leadów generuje Polska. Duże zróżnicowanie profili z dokładnym rozpisaniem doświadczenia zawodowego. Międzynarodowe osiągnięcia, projekty znane na całym świecie – takich ludzi zrzesza LinkedIn i z nimi możesz nawiązać współpracę, odpowiednio korzystając z narzędzi oferowanych przez wspomniany serwis.

Formy reklamy w platformie LinkedIn

Reklama tekstowa, umiejscowiona w górnej części ekranu monitora, jest dostępna wyłącznie dla użytkowników, przeglądających portal za pośrednictwem standardowej przeglądarki komputerowej. Niestety wiele osób może tej reklamy nie zobaczyć, ponieważ jest zamieszczona w wąskim pasku i składa się wyłącznie z tekstu, który dodatkowo niespecjalnie się wyróżnia. Mimo wszystko, na początek warto skorzystać z tej stosunkowo taniej opcji reklamy, by sprawdzić reakcje użytkowników na nazwę naszej firmy, czy oferowane usługi.

Natywna promocja treści to bardziej zaawansowana forma użycia tekstu do reklamy na portalu LinkedIn. Sponsorowane treści są w tym wypadku emitowane w atrakcyjniejszym miejscu – na news feedzie. Dodatkowo w przypadku reklamy natywnej, nie trzeba posiadać komputera, by ją zobaczyć. Bez problemu dotrze się w ten sposób do użytkowników smartfonów, czy tabletów.

Link ad to dodatkowa usługa, będąca udoskonaleniem standardowej reklamy natywnej. W tym wypadku do treści obecnej na news feedzie, można dołączyć link z przekierowaniem na zewnętrzne strony internetowe. To znacznie skraca proces poszukiwania Twojej firmy przez użytkownika, który znalazł zamieszczoną przez Ciebie reklamę. Obecnie trudno sobie wyobrazić skuteczną formę promocji w Internecie, bez możliwości linkowania. 

Obraz + treść to kolejny rodzaj reklamy natywnej. Dzięki dodaniu grafiki do treści, można w znacznie ciekawszy sposób zaprezentować swoją ofertę, czy ogłoszenie o pracę. Co do możliwości, jakie oferuje LinkedIn, jest to karuzela lub pojedynczy obrazek z treścią. Do wyboru mamy także określone miejsca na platformie, gdzie reklama ma być umieszczona. O ile forma prostej grafiki z treścią sprawdza się w przypadku mało wymagającej reklamy, tak już ukazanie specyfiki działania firmy, czy kompleksowych usług, łatwiej ująć za pośrednictwem karuzeli.

Sponsorowany content video, czyli promocyjny film to potencjalnie najbardziej atrakcyjna forma przekazu. Jednak czasem lepiej jest zastosować obraz, niż film. Wszystko zależy od tego, co chcemy zaprezentować. Jeśli nasz film jest krótki, dopracowany i stworzony z myślą o umieszczaniu go w social mediach, z pewnością przyciągnie uwagę odbiorców. Jeśli jednak scenariusz rozwija się powoli i sam film może się kazać nużący, lepiej napisać post z zajawką linkowaną do innej platformy, np. YouTube.

Wiadomości prywatne InMail to coraz bardziej popularna forma promocji działalności firmy. Coraz częstsze staje się zapraszanie użytkowników LinkedIn i pisanie do nich bezpośrednio przez skrzynkę InMail. To tanie i skuteczne. Okazuje się, że wiele osób, które dostają wiadomości np. z zaproszeniem na event, konferencję, czy prezentację usługi, nie wie, że wiadomość została przekazana z automatu. W dalszym ciągu, otrzymując wiadomość prywatną, w ten sposób ją interpretujemy.

Nie mieć konta na LinkedIn, to jakby nie prowadzić firmy

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj prowadzenie firmy bez zaznaczenia jej obecności na portalu LinkedIn. Wielu doświadczonych i wyspecjalizowanych pracowników, zanim odpowie na ogłoszenie o pracę, przegląda wspomniany serwis biznesowy. Zwłaszcza, gdy mowa o międzynarodowej współpracy.

To samo dotyczy osób, które pragną podjąć pracę w firmie oferującej rozwój i dobre zarobki. Potencjalni pracownicy prowadzą wręcz żywe CV, zawierające ich bieżące działania oraz rozbudowane portfolio. Niektórzy chwalą się swoimi realizacjami, by pozyskać nowych klientów, inni z zaszczytem prezentują swoje zaangażowanie w rozwój danej firmy. Relacje ze spotkań z klientami, targów, czy konferencji. Tak wspiera się również employer branding.

Publikacje zaangażowanego pracownika dają korzyść dla obu stron. Pokazują, jak dana osoba mocno wnika w działalność przedsiębiorstwa, z którym współpracuje. Z drugiej strony, w ten sposób promuje się także działania firmy. „Byliśmy tu, widzieliśmy to, dowiedzieliśmy się tego i zdobyliśmy takiego klienta”. LinkedIn pozwala obserwować działania przedsiębiorców, pracowników oraz konkurencji.

Na podstawie obserwowanych profili, można ocenić skuteczność własnych działań oraz opracować nową strategię. Zdecydowanie warto zaangażować się w research tego serwisu. Nie ograniczaj się do samego dodawania linków raz na tydzień. Przeglądaj LinkedIn każdego dnia, czytaj publikowane tam artykuły, ustaw zainteresowania dedykowane Twojej działalności i bądź na bieżąco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *