Instagram Stories – najlepiej sprzedający kanał komunikacyjny

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Instagram Stories – najlepiej sprzedający kanał komunikacyjny

Masz firmę i wiesz jak istotna jest obecność Twojej marki w mediach społecznościowych. Jak przystało na wtajemniczonego przedsiębiorcę, prowadzisz dwa kanały – na Facebooku oraz Instagramie. Pomyśl teraz, czy powielanie tych samych treści na dwóch różnych portalach ma sens.

Gdyby Instagram w swojej formie nie był potrzebny, pozostalibyśmy przy klasycznym Facebooku. W końcu właściciel jest ten sam. Mark Zuckerberg nie robiłby sobie konkurencji. Geniusz zrozumiał, że istnieje potrzeba stworzenia kanału, który daje zupełnie nowe możliwości.

Facebook to doskonałe miejsce do udostępniania ciekawych artykułów, jak również podsyłania linków do tych własnych. To również miejsce angażujących konwersacji oraz podania w pigułce informacji na temat działalności firmy. Grupa odbiorców jest bardzo szeroka, chociaż coraz więcej tych młodych internautów rezygnuje z Facebooka na korzyść Instagrama.

Nie [zzz]anudzaj swoich odbiorców

Nie [zzz]anudzaj swoich odbiorców

Instagram skupia się na obrazkach. Tutaj treści mają mniejsze znaczenie (warto streszczać myśl w postach do absolutnego minimum). O wiele istotniejsze od pokaźnych elaboratów są umiejętnie użyte hasztagi, czyli tagi (słowa klucze) połączone ze znakiem #, który jest jakby kluczem scalającym użyte frazy do określonej grupy. Pomagają one się odnaleźć – nadawcy komunikatu z jego odbiorcą.

Powielanie treści na Facebooku i Instagramie w dokładnie tej samej formie mija się z celem (i zzzanudza Twoich odbiorców). Opublikowałeś nowy artykuł? W takim razie na facebooku podziel się linkiem w poście i zachęć do lektury ciekawym wpisem. Na Instagramie także możesz podzielić się newsem, jednak w tym wypadku lepiej będzie użyć opcji Stories, natomiast w samych postach skupić się na pewnej konsekwencji wizualnej.

Zauważ, że Instagram daje możliwość prowadzenia profilu w bardzo estetyczny sposób. Facebook tego nie oferuje. Na Instagramie możesz tworzyć mozaiki z pojedynczych postów, jak również kreować bajkowy świat, do którego zaprosisz użytkowników. Co ciekawe, mogą Cię obserwować nie tylko ci zainteresowani usługami Twojej firmy, ale również ci, którym po prostu podoba się Twój profil.

Takie działanie nie przekłada się na sprzedaż? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj liczby czarują konsumentów. Jeśli na swoim firmowym profilu będziesz miał odpowiednio dużo followersów, zainteresowanie Twoją działalnością wzrośnie.

Instagram Stories, czyli po co publikować treści, które znikną po dobie?

Instagram Stories, czyli po co publikować treści, które znikną po dobie?

Zauważyłeś, że influencerzy publikują ogromną ilość Insta Stories? Filmiki łączą ze zdjęciami i zrzutami ekranu z komentarzami fanów. Prowadzą relacje na żywo oraz publikują standardowe filmy. Robią to po to, by angażować odbiorców w ich życie. Wspominaliśmy już, że Instagram MUSI być estetyczny. Z tego względu nie każde użycie Boomeranga, czy spontanicznie cyknięte zdjęcia będą pasować do estetyki prowadzonego profilu.

Nie tylko celebryci mogą budować zasięgi poprzez Insta Stories. Zwróć uwagę, jak wiele różnych firm decyduje się na skorzystanie z tej formy komunikacji z klientem. Dlaczego to robią? Bo to się opłaca. Internauci przeglądają bezmyślnie relacje obserwowanych użytkowników i przy okazji mogą natknąć się także na Twoją relację. Z jednej strony podprogowo przyswajają informacje o Twojej marce, z drugiej strony … mogą się zaangażować w przekaz wysyłanych przez Ciebie treści.

Dowiedz się, jak publikować atrakcyjne Insta Stories i buduj zasięgi na Instagramie.

  • Filtry umożliwiają nadanie zdjęciom określonego klimatu w bardzo prosty sposób. Wystarczy przesuwać palcem w bok, by widzieć prezentowane treści w zupełnie różnych gotowych filtrach.
  • Tekst z określonym fontem oraz możliwością zmiany koloru i rozmiaru, pozwala skupić uwagę użytkowników na konkretach.
  • Naklejki to gotowe obrazki z hiperłączami oraz innymi akcjami zaprogramowanymi w taki sposób, by Twoje relacje były ciekawsze i bardziej czytelne. Możesz się posłużyć udostępnieniem lokalizacji i godziny. Są także naklejki z hasztagami a nawet możliwością oznaczania innych profili obecnych na Instagramie. Istnieje suwak z emoji do badania emocji użytkowników oraz są dostępne ankiety pozwalające poznać ich opinię na temat prezentowanych przez Ciebie treści.
  • Dźwięk ma znaczenie! Chociaż może Ci się wydawać, że dźwięk w postach bywa irytujący, odbiorcy Stories są do nich przyzwyczajeni. Ponad 60% relacji obserwowanych jest z dźwiękiem. Wykorzystaj to.
  • Nie dawaj odbiorcom powodów do nudy. Użyj opcji super zoom lub rewind. Dzięki tej pierwszej opcji nałożysz wizualny nacisk na rzecz, którą chcesz zaprezentować. Z kolei rewind uatrakcyjnia relację w ten sposób, że puszcza ją od końca do początku.
Jak publikować atrakcyjne Insta Stories?

Proste rozwiązania dają ciekawe efekty. Do tego wniosku sprowadzają nas wyniki osiągane dzięki konsekwentnemu prowadzeniu profili w mediach społecznościowych. Warto być kreatywnym i naprawdę zaangażowanym w tworzeniu krótkich, ale ciekawych treści, które są unikalne i angażujące a przede wszystkim dopasowane do formy określonego narzędzia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *