Nowoczesna technologia w organizacji eventów

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Nowoczesna technologia w organizacji eventów

Organizacja koncertu lub imprezy z elementem tanecznym, to ogromne wyzwanie. Pozornie najważniejsi są artyści dopasowani do grupy odbiorczej. Okazuje się jednak, że słuchacze przyzwyczajeni do dobrej jakości muzyki dostępnej online, od występów na żywo wymagają czegoś więcej. Sam dźwięk i artysta na scenie nie wystarczą. Zwłaszcza, gdy widowisko jest na tyle duże, że osoby stojące daleko od sceny, nie widzą artysty.

Tutaj z pomocą przychodzi technologia. Rozszerzona rzeczywistość, virtual painting, czy mapping. Narzędzia, dzięki którym impreza zmienia swój charakter na bardziej czarodziejski, wciągający i niezapomniany.

Interaktywna podłoga

To jest coś, co może bardzo zaskoczyć gości, a jednocześnie zachęcić ich do tańczenia. Zapomnij o osobach, którym trudno wstać od stołu lub stoją na parkiecie zupełnie bez ruchu. Interaktywna podłoga, która reaguje na kroki, sama w sobie jest ogromną atrakcją. W takim wypadku muzyka schodzi na drugi plan, bo goście i tak świetnie się bawią.

Silent Disco

Doskonałym pomysłem na taneczną zabawę jest również silent disco, które polega na tym, że osoby tańczące na parkiecie mają na uszach słuchawki. Czasem każdy słucha tego samego, a innym razem każdy sprzęt odtwarza innego rodzaju ścieżkę dźwiękową. Taki zabieg może doprowadzić do wielu śmiesznych sytuacji – zaczynając od tego, że taniec towarzyszy imprezy wydaje się komiczny w towarzystwie słuchanej muzyki, kończąc na wzajemnym wpadaniu na siebie przez silent tancerzy.
Rozszerzona rzeczywistość (augmented reality)

To system, który łączy rzeczywistość z cyfrowym światem. Generowana zostaje wówczas grafika 3D, a nawet zostaje stworzona nierzeczywista przestrzeń, w której nie tylko można się poruszać, ale również ingerować w jej wygląd i funkcje. To istne przejście do innego wymiaru.

Virtual Painting

Virtual painting umożliwia samodzielne kreowanie świata w nierzeczywistym wymiarze. Idealna rozrywka dla osób kreatywnych. Świetny pomysł na urozmaicenie wielkiej gali, koncertu, czy innego medialnego wydarzenia. Obecnie ludzie uwielbiają poświęcać czas na zatapianie się w cyberświecie. Zapewnienie im rozrywki w postaci virtual paintingu to strzał w dziesiątkę i gwarancja, że impreza zapadnie w ich pamięć.

Mapping 3D

Mapping 3D doskonale sprawdza się podczas prezentacji nowych modeli samochodów, czy innych widowiskowych maszyn. To także coraz częściej stosowany efekt, zastępujący klasyczne fajerwerki. Miasta stosują go, aby nie straszyć zwierząt i zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Prezentacja 3D

Nudna prezentacja? Wcale nie musi tak być. Skup się na konkretach, o których chcesz wspomnieć, a zamiast prezentacji tworzonej w Power Point, przedstaw coś znacznie ciekawszego. Użyj nowoczesnej technologii, która zwizualizuje to, co pragniesz przekazać. Dzięki temu, każde Twoje słowo będzie wysłuchane, a Twoja prezentacja przejdzie do historii.

Hologramy

Hologram powstaje poprzez oświetlenie płytki holograficznej dwiema wiązkami światła, które mają wspólne źródło. Sprzęt z zaawansowanym systemem optycznym, może zapewnić widzom niezapomniane wrażenia. Hologramy mają szerokie zastosowanie – są obecne w muzeach, podczas prezentacji oferty przedsiębiorstwa, czy w trakcie koncertu.

Dzięki hologramom, można w niezwykle rzeczywisty sposób stworzyć wokół siebie istną bajkę. Ponieważ hologramy nie są wyświetlane na płaskim ekranie, lecz w przestrzeni, robią niesamowite wrażenie. Dla przykładu, modelka idąca wybiegiem, może nagle przemienić się w motyla, a nieżyjący artysta, może dać wielki, widowiskowy występ. Wszystko dzięki systemowi odtwarzania rzeczywistości, w tym ludzi.

Ogólne wrażenie jest mocno związane z jakością stosowanego hologramu. Stąd warto zrobić dokładny research, zanim skorzysta się z oferty danej firmy. Hologram to w istocie dwuwymiarowy obrazek i od projektu zależy, czy będzie można go oglądać z kilku stron i pod różnym kątem. Technologia ekspresowo się rozwija, dlatego obecnie prezentowane hologramy trudno nazwać zwyczajnymi obrazkami 2D.

Organizacja imprez to złożony temat, w którym należy się wykazać ogromną kreatywnością. Z tego względu nowoczesna technologia jest coraz częściej stosowana w event marketingu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *