Promuj się w wirtualnym świecie poprzez prawdziwe emocje

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Promuj się w wirtualnym świecie poprzez prawdziwe emocje

Dlaczego osoby znane w cyberświecie, organizują spotkania ze swoimi fanami? Można pomyśleć, że mając konto na popularnym portalu społecznościowym, nie trzeba angażować się w relacje w tzw. lajfie. Jeszcze dekadę temu każdy z nas ekscytował się eksplorowaniem sieci, lecz w dalszym ciągu był przyzwyczajony do częstych spotkań bezpośrednich (np. z przyjaciółmi). Teraz mamy do czynienia z ludźmi, którzy tęsknią za bliskością, dlatego samo funkcjonowanie w cyberświecie, nie sprzedaje się najlepiej.

Jako SGP Media, organizujemy różnego rodzaju eventy. Spotkania z ludźmi to podstawa naszej działalności. Chociaż w biurze po cichu gromadzimy dla Was interesujący kontent z ciekawostkami zaczerpniętymi z internetu, nasza codzienna praca jest mniej wirtualna, niż może się wydawać. Organizując integracje firmowe, dostrzegamy, jak ważne w rozwoju biznesu są spotkania bezpośrednie. Pracownicy, którzy na co dzień wymieniają się e-mailami, w końcu mają okazję naprawdę się poznać. Dzięki temu traktują się mniej bezosobowo w późniejszych korespondencjach.

Fenomenem jest kompilacja emocji, jakich można doświadczyć podczas imprez z medialną gwiazdą w roli głównej. Dla przykładu, organizowane przez nas treningi z Ewą Chodakowską (nasze autorskie Work Life Balance, projekt Ewy – Be Active Tour), to istny wyciskacz łez, potu i radości. Fanki popularnej trenerki są niesamowite. Potrafią ćwiczyć bez przerwy przez kilka godzin, gdy wiedzą, że Ewa je obserwuje. Nagle dostają nieziemskiej energii i dają z siebie nie 100, a 200% zaangażowania.

Nie ignoruj fanów

Sama Chodakowska lubi pisać na Instagramie, że zaprasza wszystkich swoich hejterów do uczestnictwa w treningach na żywo. Faktycznie, nie można dać sceptykom jej fenomenu lepszej rady. To, co dzieje się podczas spotkań fanek z trenerką, trudno opisać. Pomyśleć, że fala miłości do Ewy zaczęła się od publikowania filmików z treningami na YouTube oraz prowadzenia profilu na Facebooku. Zjawisko popularności Ewy Chodakowskiej jest doskonałym przykładem, by pokazać, jak bardzo wychodzenie poza ekran telefonu jest istotne.

Znacie jakąś blogerkę modową? Z pewnością tak! Dziewczyny, które promują się poprzez dodawanie zdjęć w ładnych, dobrze dobranych ubraniach, także organizują spotkania ze swoimi fankami. Biorą udział w konferencjach oraz promocjach swoich książek, czy innych wytworów swojej działalności. Zorganizowanie takiego spotkania wcale nie jest proste. Jako doświadczona firma w tym zakresie, możemy się wypowiedzieć. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na kontakt fanów z idolami. Co więcej, celebryci, którzy nie wychodzą z inicjatywą takiego spotkania, szybko tracą zainteresowanie publiki.

Promocja w social mediach jest bardzo ważna, jednak niewystarczająca. Co ciekawe, stanowi ona doskonałe uzupełnienie spotkań na żywo. To właśnie relacje z faktycznie odbytych meetingów, cieszą się największym zainteresowaniem internautów. Zwłaszcza, gdy niektórzy z nich uczestniczyli w danym wydarzeniu, mogą się odnaleźć na zdjęciu z relacji i udostępnią materiał dalej. Tak się to robi! PR-owcy, zajmujący się wizerunkiem gwiazd, dbają o ich kontakt z fanami. Specjaliści ds. marketingu wiedzą, jak ważne jest pielęgnowanie znajomości z internautami, którzy pragną choćby namiastki relacji ze swoim idolem.

Potrzebujesz porad dotyczących promocji w internecie? A może poszukujesz inspiracji do organizacji pomysłowego eventu? Napisz do nas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *