Prowadź bloga i zarabiaj

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Prowadź bloga i zarabiaj

Zarabiaj z pisania bloga

Prowadź bloga i zarabiaj? Jak to zrobić, skoro nie jest się felietonistą a zwyczajnym biznesmenem? Dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się tematem prowadzenia bloga i z jakiego powodu należy w tym temacie zachować konsekwencję. Masz prawo do wątpliwości. Żaden przedsiębiorca nie chce tracić czasu ani pieniędzy na nieznane rozwiązania. Okazuje się jednak, że nie posiadając bloga, tracisz znacznie więcej.

Zbieraj kliki – Bądź rozpoznawalny

Niezależnie od tego, w jakiej branży się poruszasz i czy masz sklep internetowy, blog jest Twoim must have. Dlaczego? Wyobraź sobie, że jesteś swoim potencjalnym Klientem, który poszukuje interesującej go usługi. Wpisujesz w wyszukiwarkę słowo kluczowe, np. outsourcing i spoglądasz na wyświetlające się pozycje. Czy w tej sytuacji wertujesz pięć stron wyszukiwarki? A może poprzestajesz na pierwszych trzech wyświetlonych stronach albo tylko kilku pozycjach?

Jeśli jako przedsiębiorca nie chcesz wydawać pieniędzy na chwilowe uzyskanie atrakcyjnej pozycji w wyszukiwarce, możesz wypracować ją contentem. W tym celu jest Ci potrzebny dobrze prowadzony blog, dzięki któremu wyszukiwarka będzie gratyfikować Twoją stronę, pozycjonując ją coraz lepiej.

Dobry content treści, czyli co?

Dobry content treści to przede wszystkim teksty dopasowane do usług świadczonych przez daną firmę. Jeśli zajmujesz się wspieraniem produkcji, np. poprzez nadzór, czy sortowanie detali, takie frazy, jak: wsparcie produkcji, sortowanie detali, selekcja detali, usługa sortowania, muszą się znaleźć na Twoim blogu. To dzięki temu osoba, która wpisze ten typ usługi w wyszukiwarkę, może dostać się do Twojego bloga, który możesz dowolnie linkować swoimi usługami.

Pamiętaj, że zlecanie tworzenia treści przez firmy zewnętrzne może się nie sprawdzić. Chyba, że trafisz na firmę, która dokładnie wie, czym się zajmuje. Unikaj małych spółek, które porywają się na świadczenie usług dla zróżnicowanych klientów. Musisz podjąć współpracę z kimś, kto zna Twoje potrzeby. Pragniesz dostarczać merytorycznych treści? W takim razie Twoje blogowe artykuły muszą być pisane przez osoby, które będą miały szansę i czas wdrożenia w temat.

Uczęszczaj na szkolenia, bądź na bieżąco

To bardzo ważne aby działania podejmowane w Twojej firmie były profesjonalne. Z tego względu poza zapewnieniem merytorycznej wiedzy osobie tworzącej treści, istotne jest ogólne pojęcie o marketingu. Warto brać udział w szkoleniach prowadzonych przez firmy, które mają w tym względzie doświadczenie. Istotne są zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. To wszystko stanowi doskonałe podłoże dla solidnego contentu treści. Każde z tych działań to Twoja walka o dobrą reputację oraz świadczenie konkurencyjnych usług.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie skorzystaj z profesjonalnych szkoleń i spraw, by Twoje przedsiębiorstwo rozwijało się jeszcze efektywniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *