Docieraj do odbiorcy przez event marketing

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Docieraj do odbiorcy przez event marketing

W latach 90. spotkania bezpośrednie z grupą odbiorców były czymś oczywistym. W miarę rozwoju technologii, zaczęło się to zmieniać. Komunikacja między sprzedawcą a klientem stawała się coraz bardziej bezosobowa. Teraz przyszedł czas na powrót trendu spotkań bezpośrednich.

Organizowanie eventów tematycznych jest sprawdzoną praktyką w działaniach PR-owych. Z tego powodu po takie spotkania coraz częściej sięgają specjaliści od komunikacji. Popularność oraz złożoność imprez rośnie a marketing internetowy tylko podkręca ich działanie.

Dlaczego narzędzie w postaci spotkań wróciło do łask? W czasach, w których nadawca reklamy jest coraz bardziej oddalony od odbiorcy jego przekazów, trzeba szukać nowych rozwiązań. Event marketing to spotkania bezpośrednie sprzężone z promocją w mediach. Tym sposobem osiągamy kompromis i tworzymy więź, która ma coraz większe znaczenie.

Kontakt odbiorcy z marką

Bardzo ważny jest dzisiaj kontakt odbiorcy z daną marką. Za dobry przykład warto podać spotkania literackie. Dni, w których można zobaczyć autora fascynujących powieści, czy wciągających poradników. Uczestnicy takiego wydarzenia chętnie wchodzą w interakcję z autorem. Podobnie jest w przypadku budowania rozpoznawalności marki.

Wiele dużych przedsiębiorstw decyduje się na uczestnictwo w targach, konferencjach i wykładach branżowych. Niektóre tego typu wydarzenia są już tak prestiżowe, że firmy dokładają wszelkich starań, by móc w nich uczestniczyć. Wykłady TED, które w końcu dotarły do Polski, cieszą się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców.

Właśnie poprzez przemowy można zareklamować swoje usługi, opowiedzieć o idei prowadzonego projektu a dodatkowo pokazać uczestnikom wydarzenia swoją ludzką twarz. Pracownicy Google, Apple, Amazon, to bardzo popularni wykładowcy TED. Odbiorcami są zarówno ci, którzy chcą pracować w tego typu firmach, jak i ci, którzy korzystają z ich usług.

Sprzedaj ideę

Idea doskonale się sprzedaje. W cybernetycznym, bezosobowym świecie, ludzie potrzebują jakiejś formy przynależności do grupy. Ponieważ młodym ludziom znacznie trudniej przychodzi dzisiaj wychodzenie z inicjatywą spotkania z nieznajomymi, brakuje im emocji związanych z tymi spontanicznymi incydentami. Właśnie dlatego warto połączyć produkt lub usługę z organizacją wydarzenia, zrzeszającego klientów.

Do tego też służy event marketing. Sam będziesz zaskoczony popularnością tego przedsięwzięcia. Organizację wydarzenia warto podkręcić odpowiednimi działaniami w mediach. Spójrz na reklamę grupy Żywiec S.A z produktem Desperados. Firma szykowała dużą imprezę z cyklu In the House i raz na tydzień publikowała kolejnego popularnego wykonawcę, który weźmie udział w tym wydarzeniu.

Cały bajer polegał na tym, że Desperados postanowił wyjść z propozycją spotkania do jego odbiorców. Firma poszukiwała… najbardziej kreatywnych gospodarzy domówek. Zorganizowano konkurs, w którym wygraną była możliwość zorganizowania imprezy we własnym stylu w czterech kamienicach największych polskich miast: Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Gdańska. Mistrzowskie, prawda?

Jesteś ciekaw szczegółów dotyczących event marketingu? Odezwij się do nas – chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *