Eventy dla dzieci – jak je zorganizować?

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Eventy dla dzieci – jak je zorganizować?

Biznesowo-rodzinne eventy

W firmie planujesz kolejną edycję cyklicznych imprez? To świetnie! Pytanie, czy pomyślałeś także o dzieciach swoich gości. Okazuje się, że wielu zaproszonych rezygnuje z udziału w wydarzeniu, jeśli nie mają gdzie zostawić swoich pociech. Czasy wychowywania się w domach wielorodzinnych są już za nami.


Dziadkowie coraz częściej są daleko od swoich wnucząt a rodzice dwoją się i troją, by załatwić swoim dzieciom opiekę. O ile w ciągu dnia można znaleźć nianię, czy oddać dzieci do żłobka, przedszkola oraz szkoły, wieczorem jest znacznie trudniej. Nie każdemu uśmiecha się wizja spędzenia nocy lub połowy weekendu z nieswoimi dziećmi – nawet, jeśli mowa o odpłatnych usługach.

Z tego powodu coraz bardziej popularne są imprezy biznesowo-rodzinne, podczas których goście mogą przybyć z „dodatkowym bagażem” w postaci dzieci lub dzieci z opiekunem. Jeśli obawiasz się, czy w hotelu starczy miejsc oraz ile taka uprzejmość może Cię kosztować, zorganizuj odpowiednią przestrzeń i zatrudnij animatorów. Zobaczysz, że wówczas zwiększy się zainteresowanie Twoim wydarzeniem jak również zadowolenie z jego organizacji.

Atrakcje dla dzieci

Warto wygospodarować dodatkowy budżet na specjalne atrakcje dla dzieci. Nie musi to być wielka suma – zorganizuj wszystko z rozsądkiem. Pamiętaj, że dzieci cieszy wszystko, co kolorowe, błyszczące i słodkie. Malowanie twarzy, wata cukrowa i zawody z papierowymi odznakami mogą okazać się wystarczające aby przez cały wieczór Twoi dorośli goście mogli się świetnie bawić.

Oczywiście wiele zależy od wieku oraz ilości pociech. Zawsze może się zdarzyć, że animator nie da rady samodzielnie zabawić wszystkich, zwłaszcza jeśli mówimy o bardzo małych dzieciaczkach, które dla przykładu jeszcze nie chodzą i nie mówią. Z pewnością jednak kilka wieczornych atrakcji dla dzieci zbuduje mini-przedszkole, co już i tak jest ogromnym odciążeniem rodziców.

W przypadku mniejszych dzieci oczywiście warto dać możliwość przybycia z opiekunem, np. małżonkiem. Zazwyczaj jednak za taką opcję płaci gość. Sam musisz zdecydować, czy bardziej zależy Ci na oszczędnościach, czy na 100% frekwencji.

Eventy na świeżym powietrzu

Podczas wydarzeń organizowanych na zewnątrz, trudniej jest zapanować nad rozbrykanymi dzieciakami. Z drugiej strony duża przestrzeń załatwia za nas połowę tematu. Istnieje wiele rozrywek i zawodów dla dzieci, które można zorganizować niskim kosztem. Dodatkowo, gdy impreza odbywa się np. na trawie albo jest przestrzeń z piaskiem, w przypadku upadku dziecka, niweluje się prawdopodobieństwo wystąpienia poważnego urazu.

Imprezy na świeżym powietrzu są o tyle trudne, że ich sukces jest w dużym stopniu zależny od nastroju pogody. Jeśli jednak wypadnie nam słoneczny dzień, możemy być spokojni o rozrywkę dla dzieci uczestników. Dodatkowo po całej imprezie wiele z nich szybko zaśnie.

Pamiętajmy też o matkach karmiących. Warto by miały one jakąś intymną przestrzeń, w której będą mogły na spokojnie i bez skrępowania nakarmić swoje dzieci. Na zewnątrz może być to kontener z wygodnymi pufami lub kilka huśtawek czy ławek pod parasolami przeciwsłonecznymi. Nie trzeba wiele ale możesz być pewien, że za takie niespodzianki każda karmiąca matka będzie Ci wdzięczna.

Myśląc o tym, że Twoi pracownicy lub partnerzy biznesowi mają swoje ukochane rodziny, możesz naprawdę wiele zyskać. Nawet, jeśli nie zaoszczędzisz tyle ile początkowo zakładałeś, możesz to traktować jako ważną inwestycję na przyszłość. Wieści o tego typu udogodnieniach szybko się rozchodzą a tym samym Twoja firma może zostać szczególnie wyróżniona w zakresie strategii CSR. Inwestycja w dobry PR nigdy nie jest zbędna. Chcesz zorganizować takie wydarzenie? Koniecznie zgłoś się do nas!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *