Zmieniaj świat przez dobry marketing

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Zmieniaj świat przez dobry marketing

Osoby zajmujące się marketingiem mają dzisiaj znacznie poważniejsze zadanie, niż może się wydawać. Kreowanie trendów jest niezwykle potężną siłą. Oglądając telewizję, kształtujemy swoje opinie na temat pokazywanych zjawisk. Podobnie jest gdy grzebiemy w telefonie, dostając się do czeluści internetu. A co, jeśli opinie ludzi tak naprawdę nie należą do nich? Co, jeśli pozornie subiektywne spojrzenie jest efektem pracy działu marketingu? Brzmi jak science fiction? Przygotuj się na więcej.

Drastyczne podziały

Media manipulują lepiej, niż się nam wydaje. Ci, którzy szczycą się brakiem telewizji nie są w lepszej sytuacji. W końcu mają internet alb słuchają radia. W nowoczesnym świecie nie da się po prostu odciąć od technologii.

Zwłaszcza, jeśli jesteś aktywny zawodowo. Nawet nauczyciele muszą korzystać z internetu, by uzupełniać e-dzienniczki. Przy okazji zobaczą baner z reklamą, gdzieś klikną, coś przeczytają. Tak zaczyna się przygoda.

Ponieważ ludzie z natury szukają grupy, do której mogą przynależeć, media szybko reagują na ich potrzeby. Kreowani są przedziwni bohaterowie, zwani celebrytami, z którymi pewna grupa ludzi pragnie się utożsamiać. Nie trzeba posiadać niezwykłych zdolności, by stać się popularnym. Wystarczy wpisać się w jakiś schemat i być mu wiernym.

Media tworzą drastyczne podziały – estetyczne, polityczne, ekonomiczne. Poruszając się w internecie, uczysz go, jakiego typu treści warto Ci podsyłać. Dowiadujesz się o takich wydarzeniach, przedmiotach i osobach, jakie mogą Cię zaciekawić i to nie Ty o tym decydujesz, tylko program. Podobnie jest z telewizją, jeśli oglądasz TVN, prawdopodobnie nie zaglądasz na TVP i odwrotnie. To błąd, bo takie uprzedzenia ograniczają Twój światopogląd.

Marketing to potężne narzędzie

Pamiętaj, że marketing jest potężnym narzędziem, którego warto używać z rozwagą. Okazuje się, że można wykorzystać go na korzyść społeczeństwa. Tworząc spoty, dotykające istotnych tematów społecznych (np. tolerancja, unikanie przemocy), czy promując ekologiczne, biodegradowalne słomki.

Zajmując się marketingiem, możesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy aby stworzyć trend na coś, co jest mądre, zdrowe, korzystne.

Zapraszając na wywiad osoby, które nie mają do przekazania niczego wartościowego i podejmując się reklamy szkodliwych produktów, wpływasz niekorzystnie na przyszłość innych i swoją. Zaobserwuj przemianę stacji MTV na przestrzeni ostatnich 30-u lat.

Niegdyś puszczano tam Radiohead, Budkę Suflera, Oasis, czy Myslovitz. Teraz promowane są bliźniaczo podobne do siebie gwiazdy, które nie mają nawet niczego sensownego do przekazania.

To nieprawda, że dzieje się tak, ponieważ ludzie o tym zadecydowali. Społeczeństwo to konsumenci – jeśli mają fast food na wyciągnięcie ręki, będą się nim zadowalać, bo dobrej jakości jedzenie jest droższe i rzadziej spotykane.

Tak samo jest z piosenkami, filmami, dokumentami, czy reklamami. Profesjonalni specjaliści od marketingu wiedzą, że ich działania mają wpływ na masowy odbiór.

Cierpliwa praca zamiast łatwych pieniędzy

Oczywiście, że można stworzyć reklamę z niemądrymi ale nośnymi hasłami. Znacznie trudniej jest poszukać czegoś wartościowego. Jako firma, która wierzy w siłę marketingu, staramy się przekazywać istotne wartości. CSR odgrywa istotną rolę w naszej codziennej działalności. Lubimy ludzi, chcemy się z nimi dzielić dobrą energią i cieszy nas to, że oni przekazują ją dalej.

Właśnie dlatego powstał projekt Work Life Balance Day z udziałem Ewy Chodakowskiej. Podczas wspólnych treningów wymieniamy się pozytywną energią, robimy coś dla naszego ciała. Między treningami staramy się zorganizować ciekawe atrakcje i zdrowe przekąski – zero przypadku.

Dobieramy partnerów w taki sposób, by projekt stanowił spójną całość a nie po to by tylko zarobić. WLB zachęca do utrzymania balansu między ciałem a duchem. Propaguje holistyczne podejście do codziennego życia.

Z tego samego powodu organizujemy magiczne przyjęcia dla naszych klientów oraz w każdym działaniu staramy się oddać jak najwięcej naszej pasji, wartości, w które wierzymy oraz zaangażowania. Na co dzień także zarażamy się pomysłami i pozytywną energią. Razem zdobywamy nowe umiejętności i angażujemy wzajemny rozwój.

Wierzymy, że w ten sposób zaczniemy dotykać coraz większych projektów, które podświadomie tworzą trendy. Uczymy miłości, tolerancji, kochamy sport, jesteśmy ciekawi nowego. Staramy się być coraz mądrzejszymi doradcami. Realizujemy zlecenia, które są bliskie naszym sercom i angażujemy się do samego końca. Podejmij współpracę i przekonaj się sam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *