Reklamy, które skradną Twoje serce

Eventy - Social Media - PR - Marketing

Reklamy, które skradną Twoje serce

Reklamy, które skradną Twoje serce

Czasem się zdarzy, że powstanie reklama, która niekoniecznie sprzedaje produkt ale pewną ideę. To świetny pomysł, ponieważ w udanej promocji chodzi głównie o pobudzenie emocji i powiązanie ich z daną marką. Zaciekawienie, zapadnięcie w pamięć – taki cel ma reklama. Reszta zależy od rodzaju i jakości produktu lub usługi, jak również od obsługi klienta czy dostępności towaru.

Keczup jako miłosne objęcie opiekuna

Wyobraź sobie, co trzeba mieć w głowie żeby powiązać keczup z właścicielem psa rasy jamnik. Czy takie zestawienie może być dziełem przypadku? Z pewnością taka duża firma jak Heinz, nie godzi się na byle jakie rozwiązania. Jednak z takim budżetem i jakością produktu można poszaleć.

Heinz zrobił najlepsze, co mógł – wykorzystał przesłodkie psy do zrobienia reklamy, której nie da się zapomnieć. Jamniki przebrane za hot dogi biegną w rytmie slow motion do swoich właścicieli w przebraniu keczupu Heinz. Efekt jest jeden – rozczulenie i salwa śmiechu. Heinz skradł serca klientów i wygrał wszystko tą reklamą.

Niezdarne a jednocześnie sprytne i niezwykle słodkie jamniki prezentowały się w strojach hot dogów tak rozkosznie, że z pewnością wzruszyły nawet zatwardziałych wegan. Chociaż reklama nie należy do najnowszych, wciąż zbiera nowych widzów na Youtube. Obejrzyj sam i będziesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje.

Tak niemądre, że genialne

Old Spice. Jeśli ktoś chociaż raz widział te szalone spoty, nieważne, czy mu się podobały, czy nie, kojarzy markę Old Spice. Początkowo firma prezentowała idealnego mężczyznę, który miał być spełnieniem marzeń każdej kobiety. Konwencja została jednak zmieniona, ponieważ (słusznie z resztą), doszło do głosów, że przekaz deprecjonuje przeciętnych facetów.

Tym sposobem marka zamiast kłócić się ze swoimi odbiorcami, szybko przedstawiła nowy pomysł. Powstała cała seria reklam z udziałem innego czarnoskórego mężczyzny.
Tym razem nie tak idealnego, co komicznego, który doświadcza różnych absurdalnych sytuacji podczas… codziennej toalety. Istnieją także filmy przedstawiające w zabawnym świetle zarówno Isaiaha Mustafę, jak i Therry’ego Crewsa.

Ponieważ Old Spice pokazał, że chodzi o dystans do siebie i finalnie to on jest najbardziej męski, każda nowa reklama tej marki została przyjęta ze znacznie większym entuzjazmem. Oczywiście nie każdy lubi ten rodzaj żartu. Jakaś grupa ludzi się pośmieje, druga poczuje zażenowanie. Jedno jest pewne – wszyscy kojarzą Old Spice.

Panie i Panowie, czas na przedstawienie

Firma Lurpak, czyli marka sprzedające produkty odzwierzęce, głównie nabiał, postanowiła stworzyć reklamę, która swojego widza zabierze do kosmosu. Jeśli wyświetlano ją kiedyś w kinie, mamy pewność, że wrażenie było podwójnie mocne.

Dobra muzyka z klasyki filmu Sci Fi, przepiękne zdjęcia i mocne emocje a to wszystko w nawiązaniu do tak zwyczajnej czynności, jaką jest gotowanie. Wielkie brawa, Lurpak. Widać duży budżet, kawał dobrej pracy wykonanej przez profesjonalistów. Jest wyczucie smaku i trendu. Można uwierzyć, że Wasze masło jest lepsze od Ostrołęckiego.

Miłość nie tylko w Walentynki

Walentynki już za nami. Istnieje wielu sympatyków tego święta ale również wielu sceptyków. Co by nie myśleć o walentynkach, dotykają one niezwykle ważnego uczucia, jakim jest miłość. W czasach kiedy zakładamy maski i szukamy uczucia w fikcyjnym cyber-świecie, firma Schwarzkopf pokazała krótki film o pięknej miłości. Naturalna kobieta, ukazująca na co dzień swoje emocje oraz mężczyzna, który pragnie okazać jej swoje uczucie.

W nienachalny sposób marka reklamuje swój produkt. Bohaterka filmu jest posiadaczką przepięknych i zdrowych włosów, które stanowią wyłącznie dodatek, z pozoru niewidoczny. Film wzrusza, wpędza w poczucie zazdrości w stylu: „ja też tak chcę!” – reklama pobudza a przez to wiąże widza z marką. Genialny zabieg. Z resztą zobacz sam.

Jesteś ciekaw większej dawki inspiracji? Koniecznie zaglądaj na bloga SGP Media.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *